Již jako dítě mne to táhlo ke zvířatům. Za výborné vysvědčení jsem dostala kralíky, slepice , rybičky, kocoura. Psa mi rodiče bohužel nikdy nepovolili. A já se jako holka o vše pořádně starala a učila se.

Po dlouhém čase jsem si našla přítele, vdala se a stále žebrala o pejska, abych nebyla na vesnici sama. Ale bydleli jsme u manželových rodičů a tak to moc nešlo.  Ale místo pejska přišlo jedno miminko Mařenka, za rok pak druhé mimi Madlenka a za další rok třetí mimi hošíček Jožánek. Pak jsem musela na operaci, takže další plánované mimi nebylo. No, ale stále jsem prosila a prosila ať tedy aspoň toho pejska. Manžel využil situaci a ke 30. narozeninám povolil .-) A tak po dlouhém výběru padla volba na Bernského salašnického psa, který je vhodný k dětem, ale také po výcviku dobrý hlídač. A tak jsem dlouho studovala chovatelské stanice, zkoumala webovky klubu berňáků a nakonec jsem si jela pro štěnátko do chov. stanice From Kristen. Tam jsem se okamžite zamilovala do fenečky jménem Gwendy. Jezdila jsem za ní každý den večer, když jsem měla své dvounohé děti již uložené a po 8 týdnech jsem si ji přivezla domů. A tak začal náš společný život s berňákem. A aby toho nebylo málo, tak krom Gwendičky jsem po čase táké zjistila, že čekáme 4 miminko - Juráška :-). A tak je naše rodina veliká, postupně se rozrůstáme, tedy  již jen o pejsky a kočičky :-) a časem možná i slepičky 

Naše chovatelská stanice Kabátko byla založena 4.6.2010.

Naše chovatelská stanice klade důraz na dlouhověkost, zdraví jedinců a exteriérní kvalitu při plánovaném spojení. Tudíž štěnátka by dle všech předpokladů mohla mít výstavní předpoklady, s dobrým zdravím a dlouhým věkem. Ikdyž příroda je mocná čarodějka a my lidé jsme kolikrát krátcí na její rozmary. Rádi by jsme s novými majiteli štěnátek udržovali kontakt, pokud je v našich silách tak i poradili a poskytli potřebné informace. Nové majitele štěnátek nenutíme chodit po výstavách, ale byli by jsme rádi, pokud by nám dali vedět RTG kloubů pejska a přišli na svod mladých. Je to dobré pro přehlednost a kvalitu odchovů.